Eksik Dişlere İmplant Tedavisi


İmplant, eksik dişlerde çene kemiklerinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılan özel vidalardır. Eksik diş tedavisinde kullanılan bir yöntem olarak yapılan implant tedavisi sonucunda hastalar uzun süreli bir memnuniyet yaşadıklarını söylemektedir.

 

İmplant Tedavisinin Avantajları

  • Diğer protezlere oranla daha iyi çiğneme ve konuşma olanağı sağlar.
  • Diğer protezlere oranla daha estetik görünüm oluşturur.
  • İmplantlar eksik dişin yanındaki sağlam dişlere dokunulmadan giderilir.
  • Total protezlerde tutuculuğun artmasını sağlar. Alt çene total protezlerinin tutuculuğu çok daha azdır. Bu nedenle hastada yeterli kemik seviyesi olmasa bile, alt çeneye 2 implant yerleştirerek, tutuculuğu arttırır.

İmplant Yaptırırken Dikkat Edilecekler!

Kaliteli bir  implantın kemikle sorunsuzca birleşmeli ve ileri dönemlerde sorun yaşama ihtimalinin düşük olacaktır. Dikkat edilmesi gereken unsurların en başında implantı uygulayacak diş hekiminin alanında tecrübeli bir uzman olması ve her şeyden önce hastaya güven vermesi gerekmektedir. Uygulanacak implant markasını İmplant fiyatları 2022 paylaşmaktan çekinen kliniklerden / merkezlerden kaçınılmalıdır. Kaliteli implant kullanan klinikler / merkezler yapılacak implantın markasını hastayla paylaşmaktan çekinmezler, üstelik herhangi bir aşamada implantla ilişkili olası yaşanacak sorunlar için ömür boyu garanti belgesi verirler.  Yaptıracağınız implant markasının ömür boyu garanti kapsamında olacağından emin olmalısınız.

Yukarıda implant tedavisi hakkında sizin için kısa bir bilgilendirme yaptık. İmplan nedir, İmplant fiyatları, implant markaları ve daha fazlası için https://www.hospitadent.com/blog/dis-implantlari-2022 linkine tıklayabilirsiniz.

Kategoriler: Genel