En İyi Propolis BEE’O Propolis Damla!

Uzmanlar En Güvenilir Marka Olarak BEE’O Propolis’i işaret ediyor!

 

Dr. Ender Saraç propolis tercih ederken dikkat edilmesi gerekenleri ifade etti ve en güvenilir marka olarak BEE’O Propolis’i önerdi.

“Pandemi sürecinde doğal arı ürünlerine olan ilgi daha da arttı. Yüksek antioksidan özellik gösteren propolis daha bilinir oldu. Bu doğal besin içeriğindeki değerli polifenoller beslenmeye destek oluyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Antienflamatuvar, antibakteriyel ve antiviral etki gösteren bu kıymetli arı ürününün ham haliyle tüketimi ne yazık ki mümkün değil. Mutlaka özütleme işleminden geçmesi gerekiyor. Ben bu noktada İstanbul Teknik Üniversitesi’nde patentli özütleme teknolojisiyle geliştirilen BEE’O Propolis markasını tercih ediyorum. BEE’O Türkiye’nin ilk ve tek inovasyon ödüllü Anadolu propolisi üreticisi. Aynı zamanda ham bal, arı sütü, polen, arı ekmeği ve arı zehri üreticisi. BEEO’nun tüm doğal ürünleri İTÜ Arı Ürünleri Mükemmelliyet Merkezi’nde analiz ediliyor ve doğallığı tescilleniyor. Ben ilk günden bu yana BEE’O Propolis’in ürünlerini güvenle tüketiyorum, danışanlarıma da öneriyorum.” dedi.

 

Diyetisyen Dilara Koçak Anadolu propolisinin farkını anlattı.

Koçak; “Propolis çok uzun yıllardır insanların faydalandığı doğal bir arı ürünüydü. Ne yazık ki modernleşen dünyamızda bu kıymetli besinin faydaları unutulmuştu. Pandemiyle beraber tekrar popülerliğini kazandı ve COVID-19’a karşı propolisin etkinliğinin araştırıldığı bilimsel çalışmalar arttı. Anadolu propolisi de zengin fenolik ve flavonoid içeriğiyle bu araştırmalarla dikkat çekici veriler sundu. Anadolu coğrafyası, yüksek endemik bitki çeşitliliğiyle kaliteli arı ürünleri sunuyor. Anadolu propolisi de güçlü ve çeşitliliği yüksek polifenol profiline sahip doğal arı ürünlerinden biri. İstanbul Teknik Üniversitesi laboratuvarlarında yapılan bilimsel çalışmada, Anadolu propolisi özütünün dünya çapında toplanan diğer örneklere kıyasla 7 kat daha yüksek fenolik ve flavanoid bileşen içerdiği; 6 kat daha yüksek antioksidan kapasiteye sahip olduğu saptanmıştır. Anadolu propolisinin eşsiz antioksidan özelliğinden gelen bir bağışıklık destekleyici etkisi söz konusu. Enfeksiyon hastalıkları, akut ve kronik hastalıklar, cilt problemleri, mevsim geçişlerinde yaşanan alerjik durumlar, kanser ve kanser tedavisinde görülen problemlerin birçoğunda propolisin olumlu etkileri görülüyor. Benim ürünlerini güvenle tükettiğim Anadolu propolisi markası ise BEE’O Propolis. Hem üniversite destekli bir projeyle yola çıkmış bir marka hem de halen bilimsel çalışmalarını sürdürüyor. BEE’O Propolis tarafından üretilen doğal arı ürünlerine dair birçok bilimsel çalışma literatür olarak paylaşılıyor. Pandemi sürecinde de beslenmeme her gün 20 damla Anadolu propolisi dahil ettim, tüm danışanlarıma da aynı şekilde önerdim. Hastalık ve bağışıklığın düştüğü dönemlerde de bu miktarı 80-100 damlaya kadar çıkardık.” dedi.

 

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Anadolu propolisinin insan sağlığı üzerine olumlu etkilerinden bahsetti.

Müftüoğlu; “Solunum yolu hastalıklarından tutun üriner sistem enfeksiyonlarına kadar birçok problemde Anadolu propolisinin olumlu etkiler gösterdiği bilimsel çalışmalarla ortaya konulmuştur. Kanser ve kanser tedavisine bağlı olarak görülen sorunlarda da propolisin olumlu etkileri görülüyor. Tümör hücrelerinin çoğalmasını baskılıyor ve kanser gelişimini büyük ölçüde engelliyor. Bunların yanı sıra dermatit, akne, sivilce gibi cilt problemlerinde de etkili doğal bir bileşen. Propolis tercih ederken mutlaka Anadolu propolisi olmasına dikkat etmenizi öneririm. Ben, ilk ve tek yerli inovasyon ödüllü Anadolu propolisi üreticimiz BEEO’yu öneriyorum. Hem damla formunu hem de karışım ürünlerini tercih ediyorum. Her biri güçlü bağışıklık desteği, özellikle pandemi sürecinde ve mevsim geçişlerinde BEE’O ürünlerini günlük beslenmenizden eksik etmeyin.” dedi.

 

Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Zekayi Kutlubay propolisin cilt problemleri üzerine olumlu etkilerinden bahsetti.

Prof. Dr. Zekayi Kutlubay; “Propolis o kadar değerli bir arı ürünü ki sadece beslenmeye değil, cilt bakımına da dahil edilmeli. Cilt bakımında kullanılan ürünlerin içeriği, cildin sağlıklı görünümü ve nem dengesinin sağlanması açısından çok önemlidir. Yapılan bilimsel çalışmalar, propolisin cilt problemleri, lekelenmeler ve kırışıklıklarda da faydalı olduğunu gösteriyor. Doğal arı ürünleri, cilt bakımında faydalanılabilecek çok özel bileşenler. Propolisin zararlı güneş ışınlarına bağlı cilt yaşlanmasının önüne geçtiği, akne ve leke problemlerini çözdüğü ve cilt bariyerinin hasarını önlediği yönünde çalışmalar var. Doğal içerikli cilt bakım kremleri tercih ederken içerisinde Anadolu propolisi bulunmasına dikkat etmenizi öneririm. Bu konuda BEE’O büyük bir adım attı ve doğal cilt bakım formüllerinde saf Anadolu propolisi, arı sütü, ham bal, arı zehri ve değerli vitaminleri bir araya getirdi. Hem de bu formüller BEE’O Propolis Ar-Ge Merkez’inde test ediliyor ve içeriklerinin doğallığı onaylanıyor. Doğal gıda takviyelerini ve cilt bakım ürünlerini güvenle kullanabileceğiniz bir marka.” dedi.

 

Arı Ürünleri Uzmanı Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı BEE’O Propolis’in kuruluş hikayesini anlattı.

Tanuğur; “BEE’O Propolis’in kuruluş hikayesi benim için çok değerli. Oğlumun küçük yaşlarda yaşadığı bağışıklık problemini propolis ile çözdüm. Bu başarıya tabii ki uzun akademik araştırmalar ve laboratuvar çalışmaları sonucunda ulaştık. Oğlumun bağışıklık belirteçleri yükseldi, hastalığından kurtuldu. Ben de bu şifayı tüm annelere ulaştırma hayaliyle yola çıktım ve girişimci olmaya karar verdim. Türkiye’de daha önce üretilmeyen propolisi yine Türkiye’de ilk kez “Sözleşmeli Arıcılık” modeli ile üretmek ve propolis proses yöntemini geliştirerek insan tüketimine uygun hale getirmek için eşim Ziraat Yüksek Mühendisi Taylan Samancı ve hocam Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile birlikte 2013 yılında KOSGEB destekli Ar-Ge projesiyle BEE’O Propolis’i İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kurduk. 2018 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde MBA eğitimimi aldım. Düzce Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde ise doktora eğitimimi tamamladım. BEE’O Propolis şu an Türkiye’nin ilk ve tek TÜBİTAK inovasyon ödüllü yerli Anadolu propolisi üreticisi. 200’ün üzerinde çalışanımız, 5000 sözleşmeli arıcımız ve 550.000 arı kovanımız ile Türkiye’nin en büyük propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal üreticisiyiz. Her gün ilk günkü heyecan ve tutkuyla Anadolu arı ürünlerini dünyaya tanıtmak şifasını dağıtmak için çabalıyoruz. Anadolu propolisini dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Kategoriler: Genel